unity i visual studio code {""}

Jak podłączyć Visual Studio Code do Unity?

data dodania: 29 sierpnia 2022 | z serii: Porady

VSCode i Unity razem? Dzięki temu poradnikowi dowiesz się jak poprawnie połączyć Visual Studio Code do Unity oraz poznasz rozszerzenia, które pomogą ci w pracy. Zapraszam do czytania!

spis treści:

Rozszerzenia do unity w VSCode

Połączenie Visual Studio Code z Unity

Dodanie podpowiedzi po najechaniu na kod

Rozszerzenia do unity w VSCode

Jest to kontynuacja tego wpisu na blogu i dobrze jakbyście najpierw przygotowali wasze środowisko do ogólnej pracy z c# (co macie opisane w tamtym wpisie). Gdy to już zostało powiedziane, zapraszam! Jednym z zastosowań języka C# jest pisanie skryptów do popularnego silnika do gier (i nie tylko) unity. Teraz pokażę wam jeszcze jak połączyć i skonfigurować vscode do pracy z unity, by mieć takie ułatwienia jak podświetlanie i podpowiedzi składni oraz podpowiedzi po najechaniu. Do dzieła! Zaczniemy od zainstalowanie rozszerzeń do vscode, a będą to:
-Unity Code Snippets, Unity Toolbox, Unity Snippets Modified - dla podpowiedzi w kodzie. Nie musicie instalować wszystkich trzech, możecie sprawdzić, które wam najlepiej leżą. Wymieniam wszystkie 3, gdyż sam ich używam i na razie jestem zadowolony.
-Debugger for unity - po prostu debugger dla unity, nic dodać, nic ująć
rozszrzenia unity w visual studio code Ostatnie co trzeba zrobić to pobranie nowego .net framework stąd. Bez tego będą wam wyskakiwać błędy, nie będziecie mieć podpowiedzi po najechaniu, a składnia nie będzie się wam podświetlać. instalacje dotnet framework To już wszystko liczę, że pomogłem, po tych krokach powinniście mieć vscode gotowy do pisania skryptów c# i do pracy z unity. Piszcie w komentarzach jeśli macie jeszcze jakieś problemy, życzę miłego dnia.

Połączenie Visual Studio Code z Unity

Następną rzeczą, którą zrobimy, będzie podłączenie waszego unity do vscode (nie jest to poradnik do używania i instalowania unity oraz zakładam, że macie je już zainstalowane), w tym celu włączamy jakiś projekt, klikacie edit i wybieracie preferences. unity wejście w preferencje Później klikacie external tools i w opcji external script editor wybieracie vscode, powinno się ono wyświetlić odrazu w propozycjach jednak jeśli się tak nie dzieje klikacie browse i zaznaczacie miejsce gdzie macie zainstalowany vscode. unity ustawienie visual studio code jako domyślnego edytora

Dodanie podpowiedzi po najechaniu na kod

Ostatnie co trzeba zrobić to pobranie nowego .net framework stąd. Bez tego będą wam wyskakiwać błędy, nie będziecie mieć podpowiedzi po najechaniu, a składnia nie będzie się wam podświetlać. instalacje dotnet framework To już wszystko liczę, że pomogłem, po tych krokach powinniście mieć vscode gotowy do pracy z unity. Sprawdźcie wpis o łączeniu vscode z c#. Piszcie w komentarzach jeśli macie jeszcze jakieś problemy, życzę miłego dnia.

Może też cię zaciekawi:

Tworzenie gry z rankingiem na ScoreSpace Game Jam - devlog

SpaceScore game jam za mną niezwykle się bawiłem. Zobacz, jak przebiegał proces tworzenia mojej gry. Miłego czytania!

Mój pierwszy Game Jam

Jestem Innarq, początkujący programista, który ostatnio zaczął uczyć się game development'u. Jakiś czas temu zdecydowałem się uczestniczyć w moim pierwszym game jamie, czyli konkurencji, w której twórcy gier w danym przedziale czasu, w tym przypadku 3 dni, tworzą gry na określony temat, i dzisiaj przedstawię wam, jak przebiegał proces tworzenia gry na ten jam.

Jak obliczyć czy punkt leży w trójkącie?

Dziś obiecane na Instagramie wyjaśnienie tego, jak obliczyć czy punkt znajduje się w trójkącie. Metoda nie jest moja, znalazłem ją na forum unity w filmiku z wyjaśnieniem (linki pod koniec wpisu), jest to tylko moje wytłumaczenie tych obliczeń po polsku.

Napisz komentarz!

Czytaj opinie innych lub napisz swoją (oczywiście pamiętaj o kulturze wypowiedzi).