jak zainstalować wordpress lokalnie na swoim komputerze na localhost miniaturka {""}

Jak zainstalować WordPress lokalnie na swoim komputerze na localhost?

data dodania: 15 sierpnia 2022 | z serii: Porady

Chcesz zacząć uczyć się wordpress bez kupowania hostingu i domeny, zobacz jak.

Wideo wersja wpisu:

spis treści:

Wstęp

Instalacja wordpress i pakietu xampp

Dodanie wordpress na localhost

Wstęp

Sory, że dziś dość krótko i na dość łatwy temat, lecz nie miałem czasu w tym tygodniu. Mam jednak nadzieje, że komuś to jednak pomoże. Więc tak, wordpress jest to system zarządzania treścią (cms-content management system), który służy głównie do tworzenia blogów, ale z odpowiednimi pluginami możecie tam teraz stworzyć dużo więcej. Dziś pokażę wam, jak pobrać wordpress na swoim komputerze na localhost byście mogli zacząć naukę tego narzędzia bez hostingu i domeny. Miłego czytania.

Instalacja wordpress i pakietu xampp

Instalacja obu jest dość łatwa i podstawowa. Zaczniemy od wordpress. Wchodzimy na wordpress.org, klikamy w get wordpress i pobieramy plik zip (link do strony, z której pobieramy wordpress). strona z której pobierasz wordpress Następnie xampp, który posłuży nam do odpalenia localhost na naszym komputerze. Tak więc w przeglądarce wpisujemy xampp, wchodzimy w pierwszy link lub po prostu wchodzimy tu i pobieramy instalator xampp dla naszego systemu operacyjnego. Po pobraniu wchodzimy w instalator i przechodzimy przez standardową instalację, możemy zostawić wszystko domyślnie. strona, z której pobierasz xampp

Dodanie wordpress na localhost

Kiedy mamy już na naszym komputerze wordpress i xampp możemy wrzucić na nasz lokalny serwer wordpress'a. W tym celu wchodzimy w plik zip wordpress, który pobraliśmy i z folderu wordpress kopiujemy wszystkie pliki. Teraz wchodzimy w lokalizację naszego xampp i tam szukamy folderu htdocs (jeśli zostawiliście wszystko domyślnie, to w systemie windows będzie to ścieżka C:\xampp\htdocs). Tutaj tworzymy nowy folder i tam kopiujemy pliki naszego wordpress. kopiowanie plikó wordpress to co zrobić w htdocs Teraz w panelu kontrolnym xampp włączamy moduły Apache i MySQL, a następnie w przeglądarce wchodzimy na localhost/phpmyadmin/ , tutaj klikamy w Databases i tworzymy nową bazę o nazwie folderu, który stworzyliśmy w htdocs tak jak na jednym ze zdjęć poniżej (z tego co zauważyłem wielkość liter nie ma znaczenia). to co zrobić w phpmyadmin Gdy mamy to zrobione w pasku wyszukiwania wpisujemy localhost/nazwa folderu stworzonego w htdocs/. Wybieramy język i w uzupełniamy pola tak:
Database Name: nazwa folderu stworzonego w htdocs
Username: root
Password: puste tu nic nie wpisujemy
Database Host: localhost
Table Prefix: dowolnie najlepiej domyślnie
instalacja wordpress na tworzenie aplikacji Następnie uzupełniacie formularz, najważniejsze pola to Username i Password zapamiętajcie je, bo będziecie ich używać do logowania. instalacja wordpress na tworzenie konta Po uzupełnieniu tego formularza logujecie się i wuala gotowe. Teraz możecie tworzyć swoje strony wordpress lokalnie u siebie na komputerze. Piszcie jeśli coś niedokładnie wytłumaczyłem, z chęcią sprostuje i do widzenia.

Może też cię zaciekawi:

Tworzenie gry z rankingiem na ScoreSpace Game Jam - devlog

SpaceScore game jam za mną niezwykle się bawiłem. Zobacz, jak przebiegał proces tworzenia mojej gry. Miłego czytania!

Wpis informacyjny

Informacje początkowe o tym co i kiedy będzie na blogu.

Koniec tworzenie gry Roguelike :(

Jeśli chcesz się dowiedzieć dlaczego zaprzestaję pracę nad moją grą i co dodałem przed jej zakończeniem jesteś w dobrym miejscu.

Napisz komentarz!

Czytaj opinie innych lub napisz swoją (oczywiście pamiętaj o kulturze wypowiedzi).